Oferta pianek polietylenowych i poliuretanowych

Pianka PE niesieciowana

Najczęściej wykorzystywany materiał w branży opakowaniowej. Jest alternatywą dla styropianu. Wyprodukowanie zabezpieczenia z pianki PE nie wymaga kosztownych form jak w przypadku styropianu. Pianka Polietylenowa Niesieciowana to czysty polietylen spieniony gazem. Materiał bardzo dobrze poddaje się recyklingowi, dzięki czemu jest znacznie bardziej ekologiczny od styropianu. Pianka ma strukturę zamknięto komórkową, nie chłonie wody i nie przepuszcza powietrza. Pianka ta posiada właściwości termoizolacyjne zbliżone parametrami do styropianu.

Jako producent pianek polietylenowych, oferujemy gęstości od 17 do 35kg/m3. Piankę standardowo posiadamy w kolorze białym, grafitowym oraz różowym (właściwości antystatyczne). Istnieje możliwość wyprodukowania pianki w innych kolorach przy spełnieniu wymogów dotyczących minimalnego zamówienia.
Pianki występują z jednej ekstruzji do grubości 20mm. Grubsze pianki są zgrzewane z kilku warstw.

Pianki PE są najczęściej stosowane do produkcji jednorazowych opakowań lub termoizolacji.

Pianka ETHAFOAM i SYNERGY

Jest to pianka polietylenowa niesieciowana produkowana z jednej ekstruzji. Posiada te same właściwości, co Pianka Polietylenowa Niesieciowana. Najwyższej, jakości niesieciowana pianka polietylenowa. Posiada zamknięto komórkową strukturę. W odróżnieniu od normalnej pianki występuje w grubości do 100mm bez zgrzewanych warstw. Gęstość materiału od 25 do 57kg/m3.

Pianka ta znajduje zastosowanie, gdy liczy się wytrzymałość materiału. Używana jest do zabezpieczania ciężkich elementów takich jak maszyny i metalowe elementy.
Dostępne kolory: biały, czarny i różowy (antystatyk).

Ciekawą odmianą tej pianki jest pianka Synergy. Jest to również pianka polietylenowa niesieciowana jednak o drobnokomórkowej strukturze. Dzięki temu pianka ta ma dużo gładszą i ładniejszą powierzchnię. Wygląda bardzo podobnie do pianek sieciowanych a jednocześnie jest od nich sporo tańsza. Jako producent pianek polietylenowych zapewniamy, że ten materiał nadaje się bardzo dobrze do ładnych ozdobnych pudełek

Pianka Alveobloc

Pianka poliolefinowa sieciowana fizycznie. Najczęściej występuje w kolorze czarnym/grafitowym.

Bloki pianki produkowane są podobnie jak pianka niesieciowana poprzez laminowanie (zgrzewanie) cieńszych warstw pianki. Uzyskana w ten sposób pianka może mieć do 100mm grubości.

Pianka ma strukturę zamknięto komórkową. Jest to dużo trwalszy materiał od niesieciowanej pianki i nadaje się dużo lepiej do obróbki poprzez frezowanie. Pianka ta idealnie nadaje się, jako wypełnienie do skrzyń i opakowań wielorazowych takich jak opakowania rotujące-wewnątrzmagazynowe. Miękka struktura pianki chroni bardzo dobrze przed zarysowaniem nawet bardzo delikatne powierzchnie takie jak np. szczotkowane aluminium.
Pianka ta ma znacznie lepszą pamięć materiału, czyli zaraz po zgnieceniu wraca do swojej pierwotnej formy.

Jako producent zabezpieczeń piankowych zaobserwowaliśmy, że najbardziej popularne gęstości pianki Alveobloc to 28 i 40kg/m3

Pianka XPE

Jest to pianka polietylenowa sieciowana chemicznie, która produkowana jest w szerokim zakresie gęstości od 25kg/m3 do 200kg/m3. Najpopularniejsze pianki z tej grupy to XPE33 (30kg/m3), XPE45 (gęstość 45kg/m3) i XPE60 (gęstość 60kg/m3). Pianka XPE dostępna jest w kolorach tj. biały, czarny, czerwony, niebieski, zielony, żółty oraz kilku odcieniach szarości. Najpopularniejszymi produktami wykonywanymi z pianki XPE są karimaty lub maty do ćwiczeń. Pianka jest zdecydowanie trwalsza od pianki niesieciowanej i znajduje zastosowanie wszędzie tam, gdzie produkt nie ma być jednorazowy.

Pianka XPE może występować w rolkach lub w płytach jeśli jej grubość przekracza 10mm. Materiał dobrze nadaje się do produkcji mat sportowych, uszczelek, zabawek, wypełnień transportowych.

Pianka EVA

(kopolimer etylenu i octanu winylu). Jeden z bardziej popularnych rodzajów pianek polietylenowych.

Pianka EVA ma zamknięto-komórkową strukturę. Charakteryzuje się delikatną i gładką w dotyku powierzchnią. Pianka EVA znajduje zastosowanie wszędzie tam gdzie ważny jest wygląd pianki.
Występuje w gęstościach od 33kg/m3 do 300kg/m3. Najpopularniejsze rodzaje to XVA33 (gęstość 33kg/m3), XVA45 (gęstość 45kg/m3), XVA60 (gęstość 60kg/m3). Pianka EVA dostępna jest w kolorach tj. biały, czarny, czerwony, niebieski, zielony, żółty oraz kilka odcieni szarości. Najpopularniejszymi produktami wykonywanymi z pianki EVA są puzzle dla dzieci, maty sportowe, ekskluzywne wypełnienia.

Mazop to doświadczony producent zabezpieczeń piankowych. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!